Щоденник партизана Льонґінаса Балюкявічюса-Дзукаса

2011

Упродовж 1944-1953 років у Литві тривав безпрецедентний за тривалістю та інтенсивністю збройний спротив совєтській тоталітарній державі. Литовські партизани не мали ніякої допомоги, боролися самі, не мали безпечного тилу для відступу та відновлення сил. Натомість отримували величезну підтримку населення. За час цієї боротьби загинуло приблизно 20 тисяч партизанів, а кілька сотень тисяч борців за свободу, їхніх помічників і рідних було ув'язнено або депортовано. Для народу, який мав три мільйони мешканців, це були величезні втрати.

Цей Щоденник партизана Льонґінаса Балюкявічюса (1925-1950) сорок років припадав пилом в архіві КҐБ у Вільнюсі, в агентурній справі, заведеній на штаб партизанів округу "Дайнава". Він охоплює лише один рік партизанського життя, але який рік...

Видання доповнено передмовою упорядника, трьома рапортами командуванню партизанів про настрої мешканців і партизан, автором двох з яких є Л. Балюкявічюс-Дзукас, розшифрованими псевдонімами партизанів і корпусом фотографій та післямовою перекладача.

На даний час книга перекладена англійською, чеською, польською, російською, а тепер - і українською мовами.

8,0 (1 оценка)

Купить книгу Щоденник партизана Льонґінаса Балюкявічюса-Дзукаса, Лёнгинас Балюкявичюс-Дзукас