Цитаты из книги Возвращение - страница 2

добавила цитату12 ноября 2015 16:14

— Пане директор, — починає своїм звичним чїтким голосом Людвіґ, — ви бачили війну на свій лад: із прапорами, ентузіазмом і оркестрами. Але ви бачили її не далі вокзалу, з якого ми від'їжджали. Ми зовсім не хочемо вас засуджувати за це. І ми раніше думали так само, як ви. Але ми дізналися і про зворотний бік медалі. Перед нею пафос чотирнадцятого року розсипався на порох.

Людвіґ
добавила цитату12 ноября 2015 15:33

Лазарет для отруєних газом. Тут важкопоранені, яких не можна евакуювати. Сині, воскові, зелені обличчя, мертві, роз'їдені кислотою очі, хриплять і задихаються вмирущі в агонії. Усі прагнуть геть звідси, бояться потрапити в полон. Ніби не все одно, де вмирати.

добавила цитату12 ноября 2015 15:11

Засмучені, ми рухаємося далі. Після стількох років війни ми не так уявляли собі повернення на батьківщину. Думали, нас чекатимуть, а тепер бачимо: тут кожен, як і раніше, зайнятий собою. Життя пішло вперед і триває далі, а ми ніби вже й зайві.

добавила цитату26 августа 2015 21:08

Я хочу завжди йти вперед, навіть якщо іноді з'являється бажання зупинитися.

добавила цитату26 августа 2015 21:07

Це сон наяву - коли немає ніяких думок, коли тільки знеможено віддаєшся слабкій пульсації крові та сонячному теплу.

добавила цитату26 августа 2015 21:06

Говорили : "батьківщина", а мали на увазі загарбницькі плани жадібної індустрії; говорили : "честь", а мали на увазі жагу влади й гризню серед жменьки пихатих дипломатів та князів; говорили : "нація", а мали на увазі свербіж діяльності нічим не зайнятих панів генералів.

Людвіг Бреєр
добавила цитату26 августа 2015 21:03
добавила цитату26 августа 2015 21:02
добавила цитату22 августа 2015 14:32

Платити стражданнями мільйонів за героїзм небагатьох - занадто дорога ціна.