Кобзарь

1840

«Кобзарь» - сборник поэтических произведений Тараса Шевченко. Впервые «Кобзарь» был издан в 1840 году в Петербурге при содействии Евгения Гребёнки. После издания этого сборника кобзарём стали называть самого Тараса Шевченко. Даже сам Тарас Шевченко после своих некоторых повестей начал подписываться «Кобзарь Дармограй».

Купить книгу Кобзарь, Тарас Шевченко

Выход этого «Кобзаря», даже урезанного царской цензурой, — событие огромного литературного и национального значения. В мире сохранилось всего несколько экземпляров «Кобзаря» Т. Г. Шевченко 1840 года.

Ряд произведений из «Кобзаря» переведены на 100 иностранных языков.

<p>Оглухли, не чують; <br />Кайданами міняються, <br />Правдою торгують.</p>
Добавила: iral
<p>Тяжко дітей годувати<br />У безверхій хаті,<br />А ще гірше старітися<br />У білих палатах...</p>
Добавила: iral
<p>За святую правду-волю <br />Розбойник не стане,<br />Не розкує закований<br />У ваші кайдани<br />Народ темний, не заріже<br />Лукавого сина,<br />Не розіб'є живе серце<br />За свою країну!</p>
Добавила: iral
<p>В своїй хаті своя й правда,<br />І сила, і воля.<br />Нема на світі України,<br />Немає другого Дніпра,<br />А ви претеся на чужину<br />Шукати доброго добра</p>
Добавила: iral
<p>О люди! люди небораки!<br />Нащо здалися вам царі?<br />Нащо здалися вам псарі?<br />Ви ж таки люди, не собаки!</p>

написала рецензию21 ноября 2016 21:01
КобзарьТарас Шевченко

Кажуть,що з часом смаки змінюються.Цю істину я відчула на собі.В молодших класах я не могла ні читати,ні тим більше аналізувати творчість Шевченка.Він здавався мені не геніальнішою постаттю,ніж інші митці. Але за останні роки все змінилося. Ось,що я зрозуміла:перевага Шевченка над його попередниками-романтиками – в більшому таланті і в більшій суб’єктивності,у ширшому соціальному й естетичному масштабі особистості. Як кріпак,який став своїм у мистецькому світі,він мав ширший діапазон соціальних переживань,драматичнішу біографію і складніший духовний світ; як талановитий і пристрасний живописець,він мав додаткове джерело мистецьких імпульсів. Оця більша суб’єктивність давала глибший вимір його органічній народності; романтики хотіли бути і почасти ставали народними з ідеї, Шевченко ж був народним від природи; народність була не його осягненням,з метою,а грунтом,з якого він виріс,на який спирався або який,можна сказати,обробляв.
Особлива тема в його поезії – доля його Батьківщини,доля України і українців,яких він любив до самозречення Як чудово поетичні шедеври співають про невимовну красу української природи: « Здається – немає нічого кращого в Бога як наше Дніпро і славна країна» Але,коли поет писав із захопленням про красу рідної природи,він ніколи не забував страждання пригноблених людей,які жили в українському кріпацькому селі. Всі його думки і наміри були спрямовані на те, щоб врятувати свій народ від гніту.У полум’яних творах поета весь світ дізнався, що є така прекрасна країна - Україна, чудовий, добрий, працьовитий народ-українці, красива мова-українська, українські пісні, героїчна і трагічна історія.Тарас Шевченко підніс українську мову до світового рівня. Наша мова - чудовий алмаз,який лежав на дорозі, присипаний пилом,який ніхто не помічав. Але була людина, яка підняла цей алмаз, протерла від пилу і вставила в дорогоцінний вінець. Потім сталося диво - алмаз став діамантом і засяяв, дивуючи світ своєю красою. Ця людина і є - Тарас Шевченко,а дорогий діамант - це наша мова.

Иринка (@aprilday)22 ноября 2016 16:19

А я все поняла в рецензии, очень понравилось! Первое предложение только совсем не было понятно, прочитав рецензию, уже по смыслу поняла )

@neveroff22 ноября 2016 16:54

@AprilDay, какое? "Говорят, что со временем вкусы меняются", это?

Иринка (@aprilday)22 ноября 2016 17:05

@neveroff, да. Видимо, прочитав рецензию, немного прониклась духом Шевченко и настроилась на украинский )